XXVII Ogólnopolska Spartakiada Prawników
Szczecin, 7-11.09.2016

Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka, ul. Litewska 20

Powstał na początku XX wieku w ramach budowanego na terenie dzielnicy Pogodno szczecińskiego kompleksu sportowego. Z racji historii do 1933 roku nosił nazwę Hans-Peltzer-Kampfbahn, potem zmienił nazwę na Preußen-Sportplatz. Po II wojnie światowej służył kolejno szczecińskim klubom sportowym WKS Wiarus oraz Budowlani Szczecin. W roku 2002 r. przeszedł gruntową modernizację. Wtedy też nadano mu imię Wiesława Maniaka, wybitnego polskiego sprintera. Stadion posiada certyfikat PZLA uprawniający do rozgrywania międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych zgodnie z kryteriami IAAF. Trzykrotnie odbywały się na stadionie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce oraz mityngi lekkoatletyczne Pedro’s Cup z wieloma wybitnymi i utytułowanymi lekkoatletami. Od 2011 roku na stadionie rozgrywany jest lekkoatletyczny memoriał Janusza Kusocińskiego.

Infrastruktura stadionu obejmuje 8 torową pełnowymiarową bieżnię tartanową, rzutnie do rzutu oszczepem, dyskiem, młotem i pchnięcia kulą, skocznie do skoku o tyczce, skoku w dal i trójskoku a także trybuny o pojemności 1638 miejsc, które z pewnością przydadzą się podczas uroczystej ceremonii otwarcia spartakiady.

Na terenie stadionu poza zmaganiami lekkoatletów, siódme poty wylewać będą piłkarze, rzucający paprykarzem oraz zmagający się w przeciąganiu liny.

Więcej o stadionie na www.mosrir.szczecin.pl/obiekty/miejski-stadion-lekkoatletyczny-2

Formularz kontaktowy

Zapytania:

podaj adres email
potwierdź adres email
Sending

+48 601 480 205

biuro@spartakiada2016.pl

Adres do korespondencji:

Stowarzyszenie XXVII Ogólnopolska Spartakiada Prawników Szczecin 2016
Stowarzyszenie XXVII Ogólnopolska Spartakiada Prawników Szczecin 2016
ul. Narutowicza 6/4
ul. Narutowicza 6/4
70-231 Szczecin
70-231 Szczecin